איך זה להיות המשימה הטובה ביותר בעולם? המאסטר שוקולטייר רמקו בריגו

מרגע שהמיהה הקדומה החלה לצלות שעועית קקאו מותססת, הקונדיטוריה האהובה בעולם הייתה במסע. תורם להיסטוריה העשירה של השוקולד, רמקו בריגו-שוקולטייר ראש של קוקו בלאק-מספק לנו את השפל במותג השוקולד האהוב באוסטרליה.

במשך הרבה יותר מ 4000 שנה השוקולד התקדם עם הרבה ידיים. ממסואמריקה, לספרד, להולנד, שוויץ, כמו גם לאנגליה – לכולם היו פניות להקים את המוצר כולנו נהנים ממנו היום.

אבל זו בלגיה שזוכה לקסם להכניס את המרכז הרך הפרליני לשוקולד. כמו כן, סוג האמנות הגיע לחופי אוסטרליה.

המאסטר הבלגי שוקולטייר רמקו בריגו היה הכוח המניע החדשני קוקו בלאק – ככל הנראה מיוצר השוקולד הטוב ביותר באוסטרליה – בהתחשב בכך ש- 2016.

דיברנו איתו על חייו במה שלדעתי הוא ככל הנראה משימת החלומות של כולם כמו גם הקשיים של יצירת קווים כמו השוקולד הידידותי לטבעונים של קוקו בלאק-כמו גם התגנבנו גם לדאגה של ווילי וונקה חצופה!

מאסטר שוקולד רמקו בריגו

1. מה יש בשוקולד בלגי כמו גם בשוקולד בסגנון בלגי שהופך אותו כל כך טוב? כל סוג של טריקים סחר שאתה יכול לשתף?

מקורו של בלגיה שיטת יצירת שוקולדים מלאים הנקראים פרלינים. זהו תהליך ששאר העולם אימץ כעת כמו גם מה שהפך את השוקולד הבלגי לפופולרי כמו המחדש של שיטה זו. למרות שברי קללבאוט, מפיק השוקולד הגדול בעולם, אינו בבעלות בלגית, הוא גם מבוסס בבלגיה.

הטריק הסחר הגדול ביותר שלי – תמיד וודא שאתה משתמש בשוקולד Couverture באיכות גבוהה. זה מצביע על כך שחומר השומן הוא 100% חמאת קקאו, כמו גם לא מוחלף בשום סוג של שומנים אחרים כך שלפרופיל השוקולד יש טעם איכותי בהרבה, מבנה כמו גם הרבה יותר טבעי.

2. קוקו בלאק תמיד מחדש את מגוון השוקולד שלו. כמה זמן לוקח לך להקים קו חדש?

זה יכול לקחת בכל מקום משבועיים אם זה טעם פרלי בסיסי חדש ועד יותר משנה לקולקציה חדשה לגמרי שאנחנו מתחילים מאפס. בדרך כלל, היינו דרישה לעבוד לפחות 6 חודשים בפיתוח כדי לאפשר לפיתוח מוצרים, טעימות, הקמה כמו גם ניסויים לעבודה עם סגנון אריזה כמו גם ייצור, שיטות תקשורת וכן להפעיל תוכניות לחנויות.

3. האם היה קשה להגיע למגוון החדש ידידותי לטבעונים?

כן, במיוחד עבור הגנאש. זהו תהליך שונה לחלוטין כמו גם שיטת איזון רכיבים מאשר עבודה עם חלב. דבר אחד שכדאי לזכור, הוא גם חיי המדף של המוצר צריכים להיות בר קיימא. חלב הקוקוס שאנו משתמשים בו במגוון הידידותי לטבעונים שלנו מורכב מהרבה יותר מים מאשר חלב שגרתי, ולכן לקח זמן רב לאזן בין הטעמים השונים כמו גם להיות מושלם.

4. אני אדם שוקולד ואלמונד בזמן שכריסטינה עוסקת בקרמל. מה שילוב השוקולד האהוב שלך?

שוקולד מריר כמו גם תפוז!

5. אני חייב לשאול-האם יש לך צוות של Oompa-Loompas שעובד בשבילך?

כן כולם כאן בקוקו בלאק הוא Oompa-Loompa שלי (צוחק)-לא יכולתי לעשות את המשימה שלי בלי הצוות יוצא הדופן שלנו מאחורי הקלעים כמו גם במטבח.

מה, בדיוק איך כמו גם איפה לחוות את קוקו שחור

רמקו כמו גם קוקו בלאק מביאים באופן קבוע קווים חדשים של שוקולדים טעימים. בנוסף לבחירות רב שנתי המתרחבות שלהם, אנו אוהבים את הזנים העונתיים שלהם כמו לוחות השנה לפיתוח פרליני שלהם לחג המולד.

חג הפסחא הוא ללא ספק פריים טיים עבור קוקו בלאק, כמו גם הם תמיד עושים משהו מהנה. כאן יש כמה מהטובים הרמקו כמו גם Oompa-Loompas שלו שיצרו לנו לעונת השוקולד:

ביצי ביט מנומר – פריכות מבחוץ, שוקולד חלב שמנת חלק מבפנים. אלה מצרך חג הפסחא! 16.00 $ RRP

הארנבון הקטן ביותר זמין בשלושה גדלים גדולים יותר ויותר, סוגים שונים של שוקולד כמו גם כמו גם בטווח הידידותי לטבעונים. 16.00 $ RRP

חלב ביצי חלב – ביצי שוקולד חלב מוצקות בתוך קופסאות סיביות מעוטרות בחמש בעלי חיים אוסיים … ובכן, ארבע כמו גם ארנב. אחרי הכל, זה חג הפסחא.

מושלם לציד ביצי פסחא, פלטיפוס, אצ’ידנה, וומבאט כמו גם קוביות קואלה הם כיף כמעט לאסוף כמו הביצים לאכול. כמו כן הם זמינים גם במגוון השוקולד הידידותי לטבעונים. 7.50 $ RRP

עקיצות עוגת גזר – קינמון כמו גם פקאן מסוכרת מייפל, מצופים בחלב כמו גם שוקולד לבן כמו גם מפוזרים אבקת גזר (איך יכול ארנב הפסחא להתנגד?) 17.50 $ RRP

אתה יכול להשיג את השוקולדים הטעימים האלה באינטרנט מקוקו שחור ממש כאן או מאחת המון החנויות שלהם באופן אישי.