חקור את גלריית האמנות העתיקה ביותר בכדור הארץ-קימברלי, אוסטרליה

בעוד שקנגורואים ענקיים כמו גם מגה-קואלות עדיין טענו לריבונות על אוסטרליה הפרהיסטורית, בני האדם הראשונים של הארץ הגיעו. השפעתם על אזור קימברלי בצפון-מערב הפרוע-מהדהדת את הזמן, מה שהופך את המקום המיסטי הזה כבר לקסום הרבה יותר.

כשאנחנו מטיילים באוסטרליה, אנו במקרים מסוימים אוהבים לשחק משחק. אנו מסתכלים על אזור כמו גם מנסים לדמיין איך היה נראה לפני 500 שנה, אז איך זה נראה כמו 5,000 שנה לפני כן.

בתים כמו גם גנים, פארקים כמו גם קירות הים מתמוססים, כמו גם במקומם הם סבך עצים, מדבריות רחבות כמו גם מצוקים מפורקים עד לחופי סטוני. השממה של אוסטרליה.

לעתים קרובות זה תרגיל קשה.

אבל כשאתה נמצא בקימברלי – ככל הנראה אחד המקומות המבודדים והרבה מרהיבים ביותר על פני האדמה – זה בכלל לא קשה. שינוי דברים לאט בקימברלי.

בדוק את הסרטון שלנו ב- Wandjina Rock Art בקימברלי:

לחץ ממש כאן כדי להציג סרטון זה ב- YouTube.

כמובן, 5,000 שנה אחורה – אפילו 50,000 שנה אחורה – היו סימנים למגורים אנושיים. למעשה, המסורת העתיקה שלהם עדיין נותרה כיום. ישן כמו הגבעות שבהן הם מגולפים.

ציורי הסלע העתיקים בגלריות קימברלי הם כיום חלק מהארץ כמו האדמה האדומה הדומה להן, קו החוף המהומה והמחוספס שלה כמו גם הרוח המיטיבה ועם זאת בלתי ניתנת לניתוח השוכן בכל עלה, סלע כמו גם בנהר.

אמנות Gwion Gwion בקימברלי – ציורים של החיים לפני שהזמן החל

ביתם כבר לסופרלטיבים כמו מפלי מיטשל – המפל השכבה הגבוה ביותר באוסטרליה, שונית מונטגומרי – שונית החוף הקרובה ביותר במדינה כמו גם הגאות והשפל השלישי הגבוה ביותר בעולם (מאחורי אלסקה כמו גם נובה סקוטיה), הקימברלי נוח עם מעמדו למעמד בגלל מעמדו למעמד בגלל מעמדו למעמד בגלל מעמדו בגלל מעמדו בגלל מעמדו בגלל מעמדו בגלל מעמדו למעמד בגלל מעמדו למעמדו בגלל מעמדו למעמדו בגלל מעמדו למעמד שלה בגלל מעמדו למעמדו בגלל מעמדו למעמד שלה כבר כבר כבר כבר עם מעמדו למעמד. אלפי שנים.

אולם אמנות הרוק של גוויון גוויון – המכונה גם ‘הברדשאס’ אחרי ג’וסף ברדשאו, שגילה אותם בשנת 1891 – הוא אולי המוקדמות המשמעותית ביותר עבורנו בני האדם.

ציורים אלה, אולי סוג האמנות העתיק ביותר בעולם (והתיאורים העתיקים ביותר של בני האדם) אפופים במסתורין.

בן כמה Gwion Gwion Bradshaws?

היה קשה לצאת אליהם מאז להשתמש בדברים כמו טכנולוגיית היכרויות רדיו -פחמן, אתה דואג עקבות של נתונים ביולוגיים – פחמן למשל. כמו כן, פשוט לא נותר בפיגמנטים העתיקים שצוירו על קירות מערות קימברלי. למעשה, הציורים בסופו של דבר היו המערות.

עם זאת, מאובנים של קני צרעות בוץ, שנבנו על גבי הציורים, עדיין יש חומר אורגני לתאריך הפחמן. המאובנים הם בסביבות 17,500 שנה, כך שהציורים חוזרים לפחות כל כך רחוק.

אך תוך התחשבות בקנים לא היו נבנים (ומאפשרים להישאר) בזמן שהאמנים עדיין היו במעון, קשה מאוד להבין עד כמה הצבע היה טרי לפני שהצרעות עברו לגור.

אמנות גוויון אחרת מתארת ​​את הסוג הענק של תילקולאו, האב הקדמון הגדול של התילצין או הנמר הטסמני. התילקולאו נכחד לפני כ- 45,000 שנה, כך שיהיה פשוט להחיש כי הציורים הללו הם בני דורו של ‘דינוזאור’ זה של 130 ק”ג.

יש כל כך המון תיאוריות אחרות כמו גם הצעות לגבי ציורים אלה שמצמצמים תאריך מסוים ליצירות יוצאת דופן אלה בהיסטוריה עתיקה – קל וחומר לגרום למדענים להסכים – זה כמעט בלתי אפשרי.

כך או כך, יצירות אמנות אלה ישנות, מקסימות כמו גם חשובות ביותר.

כמה יש הרבה אתרי Gwion Gwion כמו גם אתרי וונדג’ינה?

התפשט על שטח מסיבי – בסביבות 50,000 ק”מ² – יש למעשה מאות אלפי אתרי גלריה בקימברלי הן של יצירות האמנות העתיקות של גוויון גוויון, כמו גם תמונות וונדג’ינה שתוארכות גם רבות לאלפי שנים.

ומדענים מאמינים שיש המון מזה שעדיין לא התגלה.

אמנות הסלע שראינו בזמן שהיינו בקימברלי הייתה מנקודת רפסד – בלוף מרוחק ותלוש של רוק אדום עמוק שמשגר מחופי האוקיאנוס ההודי. אזור זה ידוע על ידי אנשי הווררה האזוריים כ- UMBRE, הוא בית לאחת מהגלריות הזמינות הרבה יותר מהים.

באותה תקופה נסענו עם נשיונל ג’יאוגרפיק בספינת משלחת, כמו גם לטפס ממזלות אל החול הפריך באומברה, ואז לטרוף אל המערות המלאות בציורים האגדיים האלה היה בלתי נשכח.

מנהיג המשלחת הלאומית ג’יאוגרפיק סטיב איגן הסביר כמה מפרטי ציורי וונג’ינה האבוריג’ינים הקדומים מעל לראשנו. אתה יכול להציג את השיעור שלו בסרטון שלנו כאן.

זו הייתה חוויה מגישה כמו גם אחת שלעולם לא נשכח.

זה הפך את כל הכואב הרבה יותר לגלות את החדשות כי במעשים מבישים לכאורה כדי לפנות את שטח הבוש לבטיחות האש, ממשלת WA בשנת 2009 פגעה או הרסה למעלה מ -5,000 מתוך 8,742 אתרים של ברדשאו עם AER עם AERIAL Firebombing כמו גם שריפת גב.

יש להניח שחלק גדול מהאזור הזה היה בעל פוטנציאל גבוה לנפט כמו גם עתודות גז.

לא ייאמן, זה עדיין קורה.

באמצע 2020, ריו טינטו הפציץ חלקים מהפילברה, אזור דרומית לקימברלי, כדי להרחיב מכרה עפרות ברזל. הם הרסו לחלוטין שני אתרים קדושים משמעותיים מבחינה מדעית, שאחד מהם היה מתוארך לגיל 46,000 שנה.

וזה אושר על ידי הסכמת שרים באמצעות חוקי מורשת אבוריג’ינית מיושנת.

אתה יכול לקרוא הרבה יותר על קטסטרופה של ריו טינטו כאן.

בהתפתחויות משפטיות, נקנסו שלושה מהבוסים של ריו טינטו (אך עדיין מחזיקים בתפקידיהם הבכירים) בגין נזק של אחד האתרים הארכיאולוגיים העתיקים באוסטרליה.

הקנסות מתייחסים לבונוסים של שלושת ראשי חברת הכרייה בהיקף של כ -4 מיליון ליש”ט (7.3 מיליון דולר).

אתר המערה ישב מעל עפרות ברזל בדרגה גבוהה מוערך בכ- 75 מיליון ליש”ט-137 מיליון דולר.

טיילנו דרך הרבה מאוד אוסטרליה. ראינו את הפסגות הגבוהות שלה, את המערות העמוקות שלה, את החופים שלה כמו גם את היערות שלה, את עריו כמו גם המדבריות העצומות והמעוררות שלה.

לכולם יש דבר אחד משותף: כולם מספקים לך תחושה של המדינה יוצאת הדופן הזו – כולם מרגישים כמו בבית.

אבל הקימברלי מרגיש הרבה יותר כמו אוסטרליה, ועדיין בו זמנית פחות כמו בכל מקום אחר עלי אדמות.

אולי רוח הוונדג’ינה – צורות הענן הייחודיות, הרפאים, כמו גם אדידולון הגשם שהתגלו באמנות הסלע של קימברלי – היא זו שנותנת את המקום הזה לקסם שלו.

וציורי הגוויון גוויון כמו גם וונדג’ינה הם קמע של הנוף העתיק המרתק הזה.

אם אתה רוצה לראות הרבה יותר על זמננו עם נשיונל ג’יאוגרפיק בקימברלי, לחץ כאן.