טאמלות חמות! לומדים לבשל באדמה … דרך המאיה

במהלך שהותנו בקאסה חמקה, הבעלים דניס המשיך להזכיר את השימוש בפיביל (PIB) ואנחנו מייד נרשמו ליום של לימוד הכל על מאיה העתיקה הזו תנור אדמה. התוכנית הייתה לבחור בדניס לשוק ולאסוף את כל המרכיבים לטאמאלס, ארוחה קלאסית של מאיה של בשר, טורטיה, ביצה, עגבנייה ותבלינים כולם עטופים בתוך עלה בננה ומבושלים בפיב.

PIB מציין “חור באדמה” במאיאן והיא שיטת בישול סטנדרטית המשמשת במשך מאות שנים באזור זה. אנשי המאיה מכנים טאמאלס “צ’צ’אקה” וניתן לבשל אותם על מחבת או לאפים אותם ב- PIB.

התחלנו בשוק שהיה שווה את הטיול בפני עצמו. נקי ומטופח במיוחד, זהו שוק הבשר והירקות העיקרי של ואלדוליד וזה היה שוקק עם פטפוט הבוקר של הקצבים והמסחר.

בחירת רכיבים בשוק בוואלאדוליד

לאחר שחררנו כמה מרכיבים, חזרנו לבית ההארחה ונפגשנו עם צוות המאיה הידידותי בקאסה חמקה. הם התחילו להראות לנו כיצד להכין את הארוחה, ואפילו הלכנו את ידינו כמה פעמים ועזרו להם לנקות את עלים הבננה ולערבב את הבשרים.

לאחר הרתיחה את העוף וה חזיר במים, העובדים הראו לנו כיצד להכין את הירקות והרוטב כדי להיכנס לטאמאלים. מאוחר יותר, כולנו ישבנו בחוץ בחצר הג’ונגל המהממת וקיפלנו את התערובת הטעימה לעלי הבננה כדי להכין אותם ל- PIB.

הכנת המילוי לטאמאלות

בזמן שהיינו עסוקים בקיפול ולהתגלגל, אנשי המאיה הכינו את ה- PIB ליד בית ההארחה. הם מילאו את החור המרופד באבן בעץ וטינדר, הדליקו את האש והניחו סלעים פנימה כדי לעזור לנהל חום בזמן הבישול.

השלכנו את הטאמאלים שלנו על הסלעים החמים, כיסינו אותם בכספי דקל, קברנו אותם תחת שכבת אדמה ונותנים להם להתבשל כעשרים דקות לפני שהסרנו אותם ונתנו להם להתקרר. לאחר מכן ישבנו באזור המסעדה ותהנו מהעבודה הקשה הטעימה שלנו עם הצוות החם להפליא.

כל היום היה נהדר. זה באמת נתן לנו הזדמנות להכיר את הקהילה הסגורה שעובדת כאן, וגם עזרה לנו ללמוד קצת על תרבות ה- PIB ותרבות הבישול של מאיה.

כל אחד יכול לבוא לכאן ולהשתתף בבישול מאיה כמו שלנו. ישנם סנוטות, חורבות וטורטילריות בכל רחבי יוקטן, אך ההופעה המיוחדת של קאסה חמקה על ארוחת צהריים של מאיה הייתה בהחלט גולת הכותרת בטיול שלנו בוואלאדוליד.

בדוק את הסרטון המהיר הזה של בישול ה- PIB שלנו!

כמו מאמר זה? להצמיד אותו!

האם אי פעם בישלת ארוחה באדמה?! שתף אותנו למטה.

אם אתם מעוניינים בבישול מאיה, צרו קשר עם דניס בקאסה חמקה.

היום יעלה 110 $ לקבוצה או משפחה וכולל את הטיול לשוק.

דניס לארסן

טלפון מספר: (52) 985-100-4270

דוא”ל: mexicodenis@gmail.com

סקייפ: Mexicodenis

הצהרת אחריות: עזים בדרך היא מקורבת באמזון וגם שלוחה עבור כמה קמעונאים אחרים. זה מציין שאנו מרוויחים עמלות אם תלחץ על קישורים בבלוג שלנו ורוכשים מאותם קמעונאים.