טיפוס על הר שלגון – קייט ההרפתקנית הגבוהה ביותר בוויילס

כוללת קישורים שותפים. אם תבצע רכישה באמצעות קישורים אלה, אני ארוויח עמלה ללא עלות נוספת עבורך. תודה!

שתף בטוויטר
שתף בפייסבוק
שתף בפינטרסט
שתף במייל

טיפוס על הר סנודון הוא אחד ההרפתקאות המובילות שיש לוויילס להציע! בגובה 1,085 מטר, הר סנודון הוא ההר הגבוה ביותר בוויילס (וגבוה יותר מכל דבר כלשהו באנגליה – רק לסקוטלנד יש פסגות גבוהות יותר!), וטיפוס זה טקס מעבר לג’אנקי אדרנלין בבריטניה.

הר סנודון הוא חלק מהפארק הלאומי סנודוניה, האטרקציה הפופולרית ביותר בצפון ויילס. זו הייתה ההיכרות שלי עם סנודוניה, וטיפוס של סנודון היה נהדר היה להכיר לפארק.

דייב ואני טיפסנו אתמול בסנודון, והרכבתי מדריך למטפסים שיהיו.

מסלול הלמבריס

דייב ואני בחרנו לנסוע בדרך Llanberis-הדרך הארוכה והרבה הדרגתית (ומסיבה זו דרך פשוטה יותר) עם זמן חזרה של כ 5-6 שעות.

דע זאת – רק בגלל שזה המסלול הקל ביותר, זה לא מרמז שזה הליכה קלה. זה לא. כל המסלולים דורשים עבודה רבה, וידענו שזה נכנס.

כל מסלול מסתיים עם הטיפוס התלול לפסגה. ההבדל הוא שהמחצית הראשונה של מסלול Llanberis ארוכה הרבה יותר ולא תלולה כמעט. (אבל בכנות, החלק המאתגר ביותר של כל הטיפוס היה שביל הגישה התלולה מאוד בתחילת המסלול! אל תתנו לו להניא אתכם!)

התחלנו לטפס בשעה 11:00 בבוקר וחזרנו בשעה 17:20, לאחר שעברנו כמה הפסקות לאורך הדרך ובילינו כ 45 דקות בראש. זה היה בסדר עבורנו, אבל באופן אידיאלי, אתה צריך להתחיל קצת מוקדם יותר אם אתה יכול, במיוחד בחודשים חשוכים יותר.

כשנוסעים את שביל Llanberis, הקפידו לעצור אצל לין פדרן המפחיד, האגם בתחילת השביל. זה נראה כמו משהו מניו זילנד.

הנוף

הנוף של סנודון דרך Llanberis שביל היה פשוט מדהים. כמה מהצילומים האהובים עלי:

אף על פי שהוא היה מעונן בבוקר, השמש הייתה הכי טובה מאחורינו כשטיפסנו על ההר, כל גבעה הפכה בהדרגה לירוק בהיר באור השמש.

הגבעות היו מכוסות בקירות סלע בני מאות שנים שנבנו לעט בכבשים. הכבשים נגמרו בוויילס (כל כך קל להכין בדיחה, ואני לא), והם בכל רחבי ההר, אפילו בגבהים גדולים.

עם זאת, הנופים הטובים ביותר היו בדרך חזרה. יצאנו מהענן וחזרנו לאור השמש, ומכיוון שהיה בשעות אחר הצהריים המאוחרות, הכל היה מואר בצורה מבריקה, כולל לין פדרן.

לקחתי גם סרטון של אחת מהנופים הקרירים יותר:

הרכבת

הרכבת ההר של סנודון פועלת בגלל 1896, והיא חתיכת היסטוריה מעניינת. רכבת מיושנת לוקחת אתכם לאט במעלה ההר, בסמוך לשביל הלנבריס, תוך שהיא לוקחת את כל הנוף המופלא.

תעריפי נסיעה הלוך ושוב הם 25 פאונד למבוגרים; מחירי דרך אחת הם 18 פאונד. זו הדרך היחידה להגיע לראש מלבד להגיע לשם לבד.

הפסגה

אחרי שעתיים וחצי הגענו לפסגת הר סנודון! כל מי שאי פעם טיפס על הר יכול להעיד שהגעה לפסגה היא תחושה פנטסטית. במיוחד כאשר החלק האחרון של העלייה הוא הכי קשה.

מלמעלה מבנה עם מצפן שמראה לך מה אתה יכול לראות לכל כיוון. לרוע המזל עבורנו היינו בענן במשך 45 הדקות האחרונות ובקושי יכולנו להתראות! בימים צלולים תוכלו לראות עד אירלנד, מחוז האגם ואפילו האי האדם.

בחלקו העליון נמצא מרכז המבקרים של הפסגה, בו תוכלו לקחת הפסקה מהחוץ ולקבל אוכל.

רוצה לטפס לפסגה ואז לקחת את הרכבת בחזרה? בהצלחה. החזרת הרכבת ללא טיול הלוך ושוב היא תהליך המתנה בלבד, וקשה להגיע לכרטיסים. תכנן לטפס למטה.

עלויות טיפוס של סנודון

כמה עולה לטפס על סנודון? זה בחינם. חינם באושר.

לפארק הלאומי סנודוניה יש כניסה חינם לחלוטין, אין דמי טיפוס, והיה לנו קצת מזל עם חניה – המונה נשבר במגרש, כך שלא היינו צריכים לשלם. (בדרך כלל זה עולה 4 פאונד)

רוצה לעשות סנודון בזול? ארוז ארוחת צהריים – יש להם אוכל בבסיס, הפסגה ונקודת האמצע, אבל זה קצת יקר. אם אתה הולך מרחוק, השווה את מחירי החג כדי למצוא לינה זולה בקרבת מקום. מחירי החג תמיד גבוהים יותר בקיץ, כאשר מזג האוויר במיטבו, אבל גם הטיפוס בסתיו אינו רע!

טיפים לטיפוס על הר סנודון

תביא המון שכבות! היה קפוא על הפסגה-הביאו מעיל עונת חורף עמיד במים, כפפות וכובע. (בהיותי שיער מתולתל, אני לא אדם כובע בכלל-סמוך עלי, אם אני אומר לך להביא כובע, אני רציני!)

נסה לטפס ביום ברור. התמונות שלך יהיו כל כך טובות יותר.

לעודד את הרצים. כן, יש אנשים שבאמת רצים שוב את סנודון ומטה. קראתי להם האנשים המשוגעים, אבל גבר, היו מעוררי השראה.

אל תקבל STnull