מתן סיד את האצבע – סיד אצבעות ההדרים של אוסטרליה כמו גם הבחור שמאחורי הג’ין

מטשטוש לאומבי, לימי אצבעות כמו גם טעם ההדרים החזק שלהם הם בכל כך הרבה מהדברים שאנחנו אוכלים כמו גם שותים עכשיו ו עם זאת מה הם, מאיפה הם מגיעים, כמו גם מה הסיפור עם ג’ין סיד אצבעות?

גבוה על מישור ההרים הכחולים כמה שעות מערבית לסידני אוסטרליה, לי את’רינגטון – חקלאות על ידי סחר, יוצר לפי פונקציה כמו גם מזקק בטעות – מפנה את היבול הלא שגרתי שלו.

משורות עצים דמויי שיחים מגושמים מתנדנדות פרי כהות שנראות קצת כמו אצבעות. מוטב למעלה, הקליפות האדומות הכהות והמעומקות שלהם, ידידותיות לסביבה, כמו גם קילוף אדום כהה עמוק יותר דומה לעור של סיד.

אכן, מדובר בימי אצבעות – אחד משש פירות הדרים ילידי אוסטרליה – ואחד שבסופו של דבר היה בולט להפליא בשנים האחרונות.

לי מושיט את הענפים כמו גם מכה סיד אצבעות, שלמעשה נראה יותר כמו צ’ילי מנופח או במיה מאשר אצבע, כמו גם מצליפים אותו נפתח כמו גם נדחק בעדינות.

בפנים זה לא מה שהיית מצפה.

לא זרעים ולא מיץ – לא עצמות לצורך העניין – אורג בפנים. כמו גם ולא לקטעים שאתה מצפה בפירות הדרים; בשר סיד אצבעות ארוז בתחומים קטנים כמו סלמון רו.

למעשה, הפרי מכונה לעתים קרובות ‘קוויאר’ סיד אצבעות. חרוזים אדומים ידידותיים לסביבה כמו גם חרוזים אדומים מפוצצים במיץ הדרים טעים וטעים. כמו גם הם גילוי.

לימי אצבעות, היביסקוס כמו גם לי את’רינגטון

ההצלחה הראשונה של לי הייתה באמת עם פרחי היביסקוס. הוא ביסס את השיטה להכניס את הפרחים לצנצנות כמו גם לשימורם בסירופ אדום בוהק. ניצלנו את פרחי ההיביסקוס שלו בספר הקוקטיילים שלנו כשהתחלנו לראשונה את מר וגברת רומנטיקה לפני כל כך הרבה שנים.

לי אפילו פרץ לארצות הברית עם מוצר זה כמו גם מוכר כעת את יצירותיו בלמעלה מ- 50 מדינות ברחבי העולם.

אבל עם לימוני אצבעות, לי החליט שהוא מעוניין ליצור ג’ין שהפיק את המרב מהפרי הזה בצורת קוויאר. במזקקות אחרות יש קוויאר סיד אצבעות בבקבוקים שלהם, אולם מכיוון שהפירות כבדים יותר מהרוח, החרוזים פשוט מתיישבים בתחתית הבקבוק.

אחרי עשר שנים – כן, עשר שנים – של מו”פ, לי העלה שיטה המשתמשת בחלבון מלוטוס שמייצר סוג של אינטרנט בתוך הג’ין. זה חסר טעים, חסר צבע, חסר ריח, כמו גם טבעי לחלוטין, אולם הוא מרים את תחומי הסיד של סיד האצבעות, ונראה שהוא משעה אותם לאורך הנוזל.

זה אומר שאתה באמת יכול לראות את קוויאר סיד האצבעות בצורה מושלמת, עם זאת זה גם אומר שכל שפוך מבטיח כמה חתיכות סיד אצבעות – לא רק מי שיגיע לסוף הבקבוק.

מה שכן, לי החליט שהג’ין זקוק למשהו נוסף – פרופיל טעם אחר. אז הוא משרים את קוויאר סיד האצבע בג’ין נפרד לחלוטין כדי שהפרי ייקח את הטעמים האלה לפני שהם נכנסים לבקבוק. באופן יעיל, אתה מקבל שני ג’ינים באחד.

ומכיוון שללי לא אוהב לעצור זמן רב במיוחד, הוא יצר ג’ין אחד נוסף של אצבעות אצבע תוך שימוש גם בימי האצבע האדומים העמוקים.

הנושא עם לימוני אצבעות

אלה יהיו חדשות נהדרות לגלות כי לימות אצבעות חקלאיות היו כיבוש פשוט, לא.

למרבה הצער, זה לא המקרה.

כפי שללי מסביר כשאנחנו מסתובבים בפרדס, העצים מכוסים בקוצים ארוכים וחדים, מה שהופך את הבחירה ביד לא נעימה. עם זאת, מכיוון שהפירות עדינים למדי, קציר מכונות אינו אפשרות.

אנחנו ממש כאן בחווה של לי עם הצוות המצוין של צוות האוטס!

עור סיד אצבעות מלא בשמנים מרים שאם מעורבבים עם הפירות הורסים את הטעם. השמנים דביקים במיוחד וגם לא יורדים מהעור שלך במהירות.

מה שכן, לימי אצבעות – במיוחד האדומים – כמו להבשיל בבת אחת. לי מצייר את התצלום של כל מי שמתנפץ לפרדס במאמץ לבחור כמה שיותר פירות בשלים, והכל באותו יום בדיוק. לאחר מכן הפרי עובר לעתים קרובות.

ורק כדי להוסיף שכבה נוספת של קושי, כל סיד אצבע מלא כמו כן בזרעים קטנים, מה הדרישה להסרה לפני שניתן יהיה לעבד אותם.

אבל הדובדבן הקטלני בעוגה הספציפית הזו הוא הארץ ממש כאן הוא אזור מועדף לאחד העכבישים המסוכנים בעולם.

העכביש הארסי ביותר כמו גם האגרסיבי של סידני Funnel-Web, שיש לו ביס כל כך חזק שהוא יכול לחדור במהירות את התמונה הממוזערת שלך עם הניבים שלו, אוהב באינטרנט בבורו באדמה רכה.

ויש חורים מספרים למעשה בכל מקום על רצפת הפרדס.

אבל כשאתה לוקח את הלגימה הראשונה הזו של הג’ין המרשים ביותר כמו גם טוניק שהיה לך אי פעם, מבעבע עם תחומי סיביות של סיד אצבעות כמו גם מתפוצץ שומר על טעם סיד סוער זה, אתה מבין את כל המחקר כמו גם קשה עבודה, כל הכאב הקוצני כמו גם סכנת המוות היו שווים את זה.

אתה יכול להרים את בקבוק ה- Wild Hibiscus Co Finghing Lime Gin כאן.

אתה צריך גם השראההוצאנו את ההערכה המלאה שלנו על ג’ין זה ממש כאן בטור השגרתי שלנו עם גיבור לרוחות מלאכה אוסטרליות לאומץ.