Nagsasa Cove, Zambales: עולה מהאפר

כשרגלי פגעו בקרקע, זה היה כאילו היה לי טעם של גיהינום. האפר הוולקני שמילא את קו החוף של נגסאסה שנאפה בשמש הלא סלחנית, כמו גם החם היה בלתי נסבל. ברגע שקיפצתי מהסירה, נכנסתי לבקתה, ניסיתי את מיטבי המטופש לא לגעת בקרקע, כאילו זה אפשרי.

Nagsasa Cove נושא קווי דמיון רבים לאחות החורגות המפורסמת יותר אנווונגין. עם זאת, הפופולריות של אנאנגין היא גם חולשתה. אנאנגין יכול להיות צפוף במיוחד במיוחד בעונת השיא. נגסאסה, למרות שהיא מתחילה למשוך יותר כמו גם יותר תיירים בכל שנה, מציעה מרחב מרגש יותר כמו גם נשימה. יש לו את כל הדברים הגדולים שאנוונגין מפורסמת בכך ששמרה על הסביבה הנינוחה יותר שהחלה לחמוק מהאחר.

בדומה לאנוונגין השכנה כמו גם טליסאיין, נגסאסה קוב הייתה קו חוף סלעי טיפוסי חזית אדמה על ידי יער גשם עשיר שהיה בית לקבוצות קטנות של אטאס. עד שנפל גרגר האפר הראשון.

נוף מהקצה הדרומי
Nagsasa Cove הרבה יותר שליו מאנוונגין

Nagsasa Cove מכוסה באפר וולקני מהבטן של הר פינאטובו
בקתות עבור עובדי חוף!
ב- 12 ביוני 1991, הר פינטובו הפיל טונות של אפר וולקני בהתפרצות קטצמית כמו גם הפך את האתר למשהו בלתי ניתן לזיהוי לחלוטין. עם הזמן, הרוח (או אולי הציפורים) אולי הביאה עמה את הזרעים של עצי AGOHO, סוג של קזוארינה המשגשגת בחופי ים במהירות מדהימה. עם הגזעים הדקים שלהם כמו גם עלים דמויי סיכה, עצי AGOHO נראים כמו עצי מחט, וזו הסיבה שאנשים בדרך כלל שוגים אותם בעצי אורן. הנוף שמסביב אינו פורה כפי שהיה ככל הנראה לפני ההתפרצות. רבים מהגבעות הקרובים קירחים, משובחים רק עם שיחים שלעתים עולים באש. אחד מהם משמש נקודה נהדרת לתפוס נופים מדהימים של המפרץ.

הריח של בטן חזיר בגריל מילא את האוויר, והתגרה בבטן רוטני. הייתי צריך להתרחק לרגע כמו גם לחזור כשארוחת הצהריים הייתה מוכנה. תחת השמש הגבוהה בצהריים כמו גם למרות טמפרטורת הקרקע, הלכתי לקצה הצפוני של המפרץ. נראה כי אפר וולקני מתחמם יותר מחול שגרתי; זה היה כמעט בלתי אפשרי ללכת על אדמות יבשות יחפות. טבלתי את רגלי במים הרדודים כמו גם נדבקתי. התזות הצוננות היו הקלה כזו!

איפה הים מברך על הנחל
Nagsasa Cove כפי שנראה מהקצה הצפוני של החוף
השפך הקטן שהתפתל לים היה האות שלי לטפס חזרה לברם. בהסתבתי בזה ביבשת, הובלתי לנחל רדוד ושלווה שפיתח צורת נעליים של סוס. ההימור שלי הוא שכאן רבים בוחרים לאוהלים לשהייה בן לילה. זה פשוט נראה כמו האזור המתאים ביותר לקמפינג.

חזרתי לצריף לארוחת הצהריים. זה היה אמצע פברואר כמו גם הייתי התייר היחיד ב- Cove. אולם כפי שרנדי, איש הסירות שלנו, הצהיר בנימה נרגשת, “הקיץ מגיע.”

כיצד להגיע ל- Nagsasa Cove: ממנילה, טייל באוטובוס אניה להצלחה ל- IBA, Zambales, כמו גם אמר לנהג להפחית אותך מול השוק הציבורי בסן אנטוניו (P250, 3-4 שעות). קח תלת אופן ל- pundaquit (p60 לכל 2 pax, או p30 לפקס). ב- Pundaquit, חכירה סירה לנגסאסה קוב. עלויות השכרת סירות P1500-P2000, נהדר עבור עד 4 פקס.

הוצאות

דמי קמפינג: P100 (כולל שימוש בקוטג ‘ושירותים)

מחיר אוטובוס (מנילה-סן אנטוניו): P250

מחיר תלת אופן (סן אנטוניו-פונדקוויט): P60 לכל 2 פקס, או P30 לפקס

סיור בסירות: P1500-P2000

טיפים נוספים ב- YouTube ⬇️⬇️⬇️

פוסטים קשורים:

שתיקתו של טליסאיין קוב, זמבלס

10 דברים מעניינים להופיע בסן אנטוניו, זמבלס

12 היעדים המובילים בסוף השבוע הארוך ממנילה (אין צורך בטיסות)

Anawangin Cove & Nagsasa Cove: מדריך טיולים בתכנית התקציב

Cove Anawangin: לילה קמפינג בזמבלס, הפיליפינים

האי השחור, בוסואנגה: גוון גן העדן החדש בפלוואן, הפיליפינים

החופים התאומים של NACPAN כמו גם קליטנג: אל נידו, פאלוואן

12 אתרים עוצרי נשימה בבאטנס, הפיליפינים