פוסט אורח: הראה לילדים שלך על תרבויות אחרות מבלי להשתמש בדרכון שלך

כאשר משפחות שואפות לחשוף את ילדיהן לתרבויות שונות, המון הורים חושבים שצריך זה כרוך בנסיעות גלובליות. עם זאת, נסיעות בינלאומיות אינן יכולות להיות בתקציב שלנו, אילוצי בית הספר והעבודה שלנו עשויים לאסור טיולים ארוכים, או שמשפחות מסוימות בוחרות לחכות עד שילדיהם יהיו מבוגרים לנסוע לחו”ל. היום הייתי רוצה להתמקד בדרך אחרת לחשוף את ילדיכם למגוון תרבויות מגוונות, נקודות מבט ואורח חיים משתנות, ומנהגים ומסורות מיוחדות.

אני מזמין אותך “לחשוב מקומי.”

לצאת לטיול יום, או טיול בסוף השבוע לעיר סמוכה או למדינה שכנה יכול לעודד ילדים ומשפחות לחקור יחד, לפקוח את עינינו להופעות יפות, חגיגות תרבותיות, מוזיאונים ברמה עולמית ומטבחים טעימים! להלן כמה דרכים בהן תוכלו לחשוף את ילדיכם לחוויות חדשות ומרגשות מחוץ לסביבתם היומיומית:

תכנן את טיול הדרך שלך לחפוף עם פסטיבל תרבות, כמו דיוואלי, דיה דה לוס מוארטוס או ראש השנה הסיני. לקהילות יש לעתים קרובות מצעדים, הופעות מוזיקליות חינם ואירועים ציבוריים אחרים כדי לחגוג את החג.

לפני הטיול שלך, חפש כל “מרכזי תרבות” ביעד שלך. למרכזים הקהילתיים יש בדרך כלל לוחות שנה הכוללים אירועים ידידותיים למשפחה כמו מופעי ריקוד או ימי מלאכה לילדים.

בערים רבות יש מובלעות אתניות של אנשים החולקים את אותו רקע תרבותי. בדוק את השכונות, קרא את שלטי הרחובות בשפת האם שלהם וחקור את הסופרמרקטים, החנויות והמסעדות לחוויה תרבותית המתחרה בנסיעות בינלאומיות.

במוזיאונים יש לעתים קרובות תערוכות ואוספים קבועים המדגישים תרבויות עולמיות. במקום למהר לבקר במוזיאון כולו, בחרו 1-2 תרבויות ובילו הרבה יותר זמן ללמוד עליהם דרך התצוגות. אפילו גני חיות משלבים שיעור תרבותי וגיאוגרפיה במצגות שלהם

כתחליף למזון מהיר, חפש מסעדה או מאפייה אתנית מקומית. למרות שחלק מהילדים יכולים להיות אוכלים בררניים לשמצה, ככל שהם נחשפים לטעמים ומטבחים שונים, כך הרבה יותר הם פתוחים לנסות אותם. לעתים קרובות ישנם פריטים ידידותיים לילדים בתפריט: נסה אורז דביק מנגו תאילנדי, ניוקי איטלקי, עוף טנדורי הודי, טאפאס ספרדי, פו וייטנאמי, לחם טורקי או בקלאבה. אני תמיד ממליץ לילדים עמידים להתחיל עם לחם וקינוחים- אשר נהנים מכמעט כולם ברחבי העולם!

כדי לוודא שהחוויה הרב-תרבותית הראשונה שלך מצליחה, לערב את ילדיך בתכנון. שלב את תחומי העניין שלהם בחוויה ותן להם לעזור לבחור בחלק מהיום. לדוגמה, אם יש פסטיבל בינלאומי עם מספר הופעות, ילדך עשוי להתעניין הרבה יותר באומנויות הלחימה מאשר קונצרט של מוסיקה סטנדרטית. רעיון מהנה נוסף הוא לבחור מדינה, ולנסות לשלב היבטים שונים בטיול: תיהנו בריקודים איריים ומעקב עם ארוחת צהריים סטנדרטית בפאב אירי. לאחר שתחזור הביתה, אתר את המדינות בעולם שלך וחפש כמה עובדות באופן מקוון.

לא משנה מה החוויות שתחליטו לכלול בטיול הכביש הבא שלכם, תהנו כשאתם פוקחים את עיני ילדיכם להרפתקאות הגלובליות החדשות הללו. בין אם כמה שעות משם, או כמה ימים משם, עולם של תרבויות מחכה למשפחתך!

-Becky Morales הוא המייסד של www.kidworldcitizen.org, שם הורים ומורים יכולים למצוא מאות פעילויות מהנות, כדי לעזור לילדים ללמוד על העולם. בקי היא אמא המזל של 4 ילדים פעילים שנוסעים לעתים קרובות ברכב ברחבי הארץ. עקוב אחר הרפתקאותיה ו Go Global בכתובת www.facebook.com/kidworldcitizen.

קָשׁוּר

כיצד לחקור ארה”ב הפארקים הלאומיים: המלצות סולידיות מבלוג’רס של נסיעות משפחתיות מנוסות יש לך מתכננת לבקר באחד הפארקים הלאומיים הפזורים ברחבי ארה”ב, סמואה אמריקאית או איי הבתולה, קח דקה לסרוק את הרשימה הזו ולראות אם הפארק שלך ( S) נמצא ברשימה. נכתב על ידי כמה מבלוגרי הנסיעות המשפחתיות המתובלות ביותר מ …
3 ביולי 2015 ב”פארקים לאומיים ”

4 אפליקציות לטיול כביש למשפחות כשאתה יוצא לטיול כביש משפחתי, סביר להניח שאתה די באקסטזה לגבי ההרפתקה שלפניו. לפני שתתחיל, תצטרך לארגן את המסלול, הפעילויות ואפשרויות הלינה שלך. כדי לעזור לך במשימות אלה, יש כמה אפליקציות לטיול דרכים נאות שאולי תרצה …
10 במרץ 2021 ב”פוסט אורח ”

מדוע עליכם להוסיף רפטינג בקולורדו לטיול הכביש של משפחתכם, טיולי הדרך המשפחתיים הטובים ביותר מרוחקים עם סיור מהנה ופעילויות בכל מקום שאתם הולכים. הפוך את העצירה שלך בקולורדו בלתי נשכחת על ידי התנסות בהרי הרוקי כיצד הם נועדו לחוות: בחיק הטבע הגדול. אחת הפעילויות החיצוניות הטובות ביותר לכך היא רפטינג לבן. הנה …
20 באוגוסט 2019 ב”קולורדו “