מדוע זה חיוני ליין יין לבן – כמו גם 3 שיטות לעשות זאת

שפכו אי פעם כוס יין לבן כמו גם האמינו שזה היה טעם גם יבש או טאני, או שזה פשוט לא היה כל כך הרבה טעם לזה? יש אפשרות נהדרת שהיא הייתה זקוקה לאוויר. כאן יש 3 שיטות לאכזריות יין לבן כמו גם מה גם כל מה שמעיד.

יין לבן אוורור הוא תהליך הצגת כמות גדולה של חמצן ליין לבן רגע לפני שאתה שותה אותו. יש לכך השפעות עמוקות על הטעם כמו גם על מבנה של יין לבן – במיוחד אדומים צעירים.

יתכן ששמעת אנשים קובעים שאתה צריך לתת ליין הלבן ‘לנשום’ או שהוא צריך ‘להיפתח’. הכל נובע מכך שיצור קשר עם חמצן.

אבל פשוט פתיחת הבקבוק כמו גם להשאיר אותו בצד לזמן מה יעשה קצת או כלום. הפתיחה קטנה גם כן.

הדרישה שלך לפרק את שטח הפנים של היין הלבן כך שיותר מהנוזל נכנס לקשר עם האוויר ככל האפשר. זה מעלה טעמים כמו גם סיבוב מהקצוות החדים של יינות טאנין גבוהים.

ישנן כמה שיטות לעשות זאת בהתאם לנסיבות כמו גם לסוג היין.

3 שיטות להארכת יין

יש להתייחס ליין הרבה יותר משמונה או תשע שנים בעדינות. ככל שהיין ישן יותר, ככל שהיה צריך ‘גיל’ יותר, מה שבעצם מעיד על כמויות קטנות של חמצן כבר גילו את השיטה שלהם לבקבוק כמו גם החלו ריבוי תגובות כימיות.

עם יין ישן במיוחד, לעתים קרובות אתה יכול לראות את זה חמצן כשאתה שופך אותו. הוא מאבד את בהירותו כמו גם יכול להשחים אפילו. אז אתה צריך להיות בקבוקי אווירה זהירים שנמצאים במרתף.

גרסת הפיקניק

באמת, זוהי אפשרות לנכון אחרון, עם זאת היא עושה את הטכניקה בקמצוץ. ראשית, שפכו כוס ואז הניחו את החלק העליון על הבקבוק כמו גם לנער את מה שנשאר כמו קוקטייל.

שמענו את הרעיון הזה מיינן בדלת המרתף שלהם כך שהוא לגיטימי כמו שהוא עובד. עם זאת, מכיוון שזו שיטה אנרגטית למדי, אסור לך לעשות זאת עם הבקבוק המשובח שלך או יין ישן.

גרסת הזכוכית היחידה

אווירים מיוחדים שנמצאים בצורתו לראש בקבוק היין הלבן או שאתה שופך את היין הלבן עם משפך עובד טוב באמת אם אתה רוצה לשפוך כוסות בודדות.

חורים בצידי האווירה מוצצים אוויר פנימה כמו גם גורמים לבועות עם היין הלבן כששופכים. זה ממקסם חמצן ליצור קשר עם היין. החיסרון היחיד הוא שזה יכול להיות גם נרחב כמו גם סיבה, כמו גם חמצון רב עם יינות ישנים יותר או הרבה יותר עדינים. זה גם קצת רועש כמו גם משמיע רעשי יניקה מביכים כפי שהוא עובד.

גרסת חגיגת ארוחת הערב המתוחכמת

עבור תחושת הסגנון האמיתי ההיא – כמו גם ללא ספק השיטה המנוהלת ביותר כמו גם הרבה שיטות מנוהלות, יין לבן הוא הבחירה הטובה ביותר מכמה סיבות.

שפיכת יין לבן למצב קריסטל גבוה באיכות גבוהה כמו ליסמור נובו המפוצץ את הקאפה מווטרפורד קריסטל לא רק מאפשרת ליין הלבן שלך לנסוע כמו גם לחמצן בקפידה, אולם באופן דומה מביא תחושת אירוע כמו גם תחכום לשולחן.

למעשה, שפיכת יין לבן ממספר בדרך כלל, עם זאת, ליסמור נובו של ווטרפורד ליסמור, באופן ספציפי, איכשהו גורם ליין לבן לטעום הרבה יותר טוב – בין אם הוא אוויר או לא.

אולם ביצירת יין לבן כמו זה לא רק מאפשר לחמצן לחלחל ליין הלבן בעדינות, להסתחרר אותו במורד הצוואר כמו גם להשאיר שטח פנים רחב כאשר היין נח. כמו כן, זה מצביע על כך שניתן להפריד במהירות את המשקעים, לאיזה יין לבן ישן יש נטייה להצטבר בתחתית הבקבוק.

משקעים הם הטאנינים המוצקים שיורדים מהנוזל ככל שמתבגרים יין לבן. זהו תהליך טבעי, עם זאת, מוצקי הטאנין הם מרירים למדי, כמו גם יכולים להפוך את היין הלבן למעונן אם הם מעורבבים בחזרה.

קנו את זה כמו גם מגוון של ווטרפורד של דוכנים מדהימים אחרים כמו גם כלי גביש כאן.

על קריסטל ווטרפורד

עם מורשת יצירת זכוכית שחוזרת לפחות 2500 שנה, השוק המתוחכם של אירלנד באמת הגיע לשלו כאשר האחים פנרוז-ג’ורג ‘כמו גם וויליאם-הקימו את ווטרפורד קריסטל בעיירה הנמל הדרום-מזרחית המפורסמת בשנת 1783.

סגנון הליסמור המפורסם של ווטרפורד, שהציל מכוח נכסים בשנת 1947, הגיע מהמעצב הראשי הצ’כי מירוסלב האוול, שבילה הרבה שעות בחקר העבודות האחרונות ששרדו את אחיהם של פנרוז במוזיאון הלאומי.

בימינו, ווטרפורד קריסטל עדיין שומר על שיא האיכות הגבוהה שהוא תמיד עמד עליו.

הרמה יוצאת הדופן של אומנות היא כל כך הסר רק מהחזקת ה- Lismore Nouveau Decanting Carafe, אולם כשאתה מתחיל לקרוא על התהליך של יצירת הדברים האלה אתה מבין איזה סוג אמנות זה.

מגילוף תבניות עץ מאיווד כמו גם אגסכובע הזכוכית מתפוצצת ביד (תבניות אלה נמשכות רק שבוע מאז של החם העז של הגביש המותך) לעיצובים המורכבים כמו גם לדפוסים השולטים באומנים שנחתכים ביד.

כל כך הרבה נכנס לכל אחד מהחלקים האלה של ווטרפורד קריסטל. אתה יכול לבדוק הרבה יותר על המלאכה כאן.

אבל הקצר והארוך אם נראה כי יין לבן נראה טעם חלק יותר, הרבה יותר טוב כמו גם הרבה יותר אלגנטי מהדקנטר הזה.

וזה לא רק תהליך האוורור שעושה את זה.

האם אתה מעריץ את היין שלך? מה השיטה המועדפת עליך לעשות זאת?

קיבלנו מחוננים ל”ווטרפורד קריסטל ליסמור “נובו המפוצץ קארפה, אולם הדעות שלנו נשארות משלנו.